Haberler

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank İYTE’deydi

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve beraberindeki heyet, İYTE’yi ve Teknopark İzmir’i ziyaret etti. Bakan Varank, İYTE’de ve Teknopark İzmir’de yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında bilgi alıp incelemelerde bulundu.

Devamı »

Yükseköğretimde Ölçme Değerlendirme

Eğitim Komisyonu tarafından organize edilen “Yükseköğretimde ölçme değerlendirme” konulu seminer 08 Ekim 2019 tarihinde İYTE Gösteri Merkezinde düzenlendi. İzmir Demokrasi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Neşe Güler’in konuşmacı olarak katıldığı ve soru cevap bölümü ile sona eren seminere akademik ve idari personelinin yanı sıra öğrenciler de katılım gösterdi. 

Devamı »

Umut Çeşmesi Açıldı

Rektör Baran’ın bugün açılışını yaptığı “UMUT ÇEŞMESİ”nin hikayesini kendisinin önsözüyle paylaşıyoruz..

“Rektörlük görevine başladığım 2018 yılının Kasım ayı sonunda İYTE’deki yapıların mevcut durumunu keşif için gittiğim Kütüphane binasından çıkarken, öğrencilerimin içme suyuna ödedikleri aylık ücretle ilgili şikâyetlerini dinlemiştim.
Su ücretlerine müdahale etme şansım olamayacağını görünce ne yapabileceğimi düşündüm. Her problem, içinde çözümünü saklar derler. Ben de bu çerçevede, öğrencilerime ücretsiz su sağlamanın yollarını bulmak için fikir üretmeye başladım. Bu arayışlar içinde, arıtılmış ve içilebilir su akan ama İYTE’ye de yakışacak anıtsal bir çeşme yapma fikrim oluştu.

Devamı »

Rektör Baran’ın “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” Mesajı

1931 yılından bu yana kutlanan 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, dünya üzerinde yok olma tehdidi altında bulunan hayvan türlerine dikkat çekmek, hayvan sevgisini artırmak ve bu sevginin devamlılığını sağlamak amacına hizmet etmektedir. Bu vesile ile 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyor, bu sorumluluk bilincinin sadece tek bir gün ile sınırlı kalmayıp hayatımızın her anını kapsamasını temenni ediyorum.

Devamı »

İYTE’de Fen Lisesi Kuruluyor!

Bir süredir, bölge çapında ve İzmir’de çeşitli okullardaki tanıtım faaliyetlerine bizzat katılan ve konferanslar veren Rektör Baran, “İYTE’ye ve ülkemize kazandıracağımız daha çok şey var, pek çok projeyi gerçekleştirme hedefi ile yola çıktığımız günden beri, yılmadan yorulmadan ilerliyoruz. Bu süreçlerden birini daha nihayete erdirmekten büyük mutluluk duyuyorum. İYTE’de bir Fen Lisesi kurmak için 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla imzalar atıldı” dedi.

Devamı »
X