Haberler

İzmir’in ve Türkiye’nin Rüzgarı İYTE’den Esiyor

Rüzgar enerjileri 2006 senesinden bu yana Türkiye’nin yenilenebilir enerjiler sektörüne yön veriyor; Türkiye’de en büyük yenilenebilir enerji yatırımı olmakla birlikte 15 senelik gelişimi süresince binlerce mühendis, tekniker ve uzmana iş olanağı sağladı.

Devamı »

Doktor Öğretim Üyesi Ferhat Bingöl’ün Buluşu Tescil Aldı

Doktor Öğretim Üyesi Ferhat Bingöl’ün geliştirdiği hesaplama yöntemi sayesinde; rüzgâr türbini kurulacak noktaya yüzeydeki farklılıkları göze alarak hesaplama yapan daha sağlıklı rüzgâr atlasları elde edilebilecek ya da var olan rüzgar atlasları daha verimli kullanılabilecek.

Devamı »

BAGEP 2021 Ödülleri açıklandı

İYTE Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahu Aslan Yıldız, Bilim Akademisi Derneği tarafından verilen 2021 yılı Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödülünü (BAGEP) aldı.

Devamı »

İYTE, Avrupa Komisyonundan Green Night / UFUK 2020 Avrupa Araştırmacılar Gecesi Projesi Kapsamında Destek Aldı

Yetenekli genç beyinlerin bilimsel kariyer tercih etmesini amaçlayan projenin İYTE Koordinatörü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gamze Tanoğlu “Proje ekibinde yer alan değerli akademisyenlerimiz Prof. Dr. Canan Varlıklı,  Doç. Dr. Sevgi Kılıç Özdemir ve Dr. Öğr. Üyesi Ayça Tunç Cox ile Enstitümüze, bölgemize ve ülkemizin gelişim sürecine katkıda bulunacak bir çalışmanın içinde olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz” diye konuştu.

Devamı »
X