Haberler

Orta Öğretim Öğretmenlerine Nanoteknoloji ve Nano Bilim Anlatıldı

Bölgenin önde gelen orta öğretim kurumlarının fen bilgisi, fizik, kimya ve biyoloji öğretmenlerinin konuk edildiği, “Yenilikçi ve üretken gençler için..” temasıyla, nano bilim ve nano teknoloji alanındaki Tübitak 4004 eğitimlerinin ilk grup eğitimleri Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran’ın açış konuşması, Rektör Yrd. Prof. Dr. Gamze Tanoğlu’nun sunumu ve TAM Direktörü Prof. Dr. Mehmet Polat’ ın ilk dersi ile başladı.

Devamı »

Rektör Baran’ın “Babalar Günü” Mesajı

Varlıklarıyla bizlere güven veren, tecrübeleriyle hayat mücadelesinde yol gösteren, aile kavramının temel direklerinden biri olarak bizleri geleceğe hazırlamakta her türlü fedakarlığı üstlenen babalarımızın Babalar Günü’nü kutlarım.

Devamı »

İYTE Futbol Turnuvası Sonuçlandı

İYTE Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından “2018-2019 Yılı Bahar Dönemi Futbol Turnuvası” düzenlendi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen turnuvada akademik, idari personel ve öğrencilerin bir arada olduğu karma takımlar

Devamı »

GençBizz Finali İYTE’de Yapıldı

Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen, Türkiye çapında 35 girişimci projenin yarıştığı “GençBizz Türkiye Finali” İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde yapıldı.

Devamı »

İYTE’de 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı iki gün süren bir dizi etkinlikle İYTE’de kutlandı.

Atatürk’ün Milli Mücadele’yi Samsun’da başlatmasının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinliklere İYTE’liler büyük ilgi gösterdi.

Devamı »
X