Öğrenim Yönetim Sistemi (LMS)

Öğretim elemanlarının derslerindeki içerik ve ders materyallerinin öğrencilerle paylaşılmasına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Öğrenciler ve öğretim üyeleri kullandıkları ÖBS kullanıcı adı ve şifresiyle http://cloud-lms.iyte.edu.tr adresinden giriş yapabilirler.

Öğretim elemanları hazırladıkları veya temin ettikleri sunum (.ppt, .pptx .key vb.), doküman (.pdf, .doc, .xls, vb.), ses (.mp3, .wav, vb.), video (.mpg, .avi, .mkv, .flv, youtube, metacafe, vb.), resim (.jpg, .gif, .png, vb.), hareketli uygulama (java appletleri, .swf animasyonları, vb.) dosyalarını ders içeriği ve kaynağı olarak sisteme yükleyebilir, başka bir sayfaya bağlantı verebilir, bir sayfa düzenleyebilir ve bunları öğrencileriyle paylaşabilirler. 

Öğretim elemanları bu sistemde, öğrencilerine sınav yapabilir, ödev verip toplayabilir, wiki oluşturabilir, anket düzenleyebilir, çevrimiçi sohbet düzenleyebilir, forum açıp herhangi bir konuda tartışma ortamı sağlayabilir ve Microsoft Teams ders bağlantısı oluşturabilir. Bu sayılan aktiviteler için,  otomatik olarak oluşturulan not girdisiyle öğrencilere ders notu verebilir. Gradebook (ders notu defteri) modülü ile not ağırlıkları girilebilir, istenilen istatistikler (Ortalama, Standart Sapma vb.) sistemden alınabilir.

X