2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kayıtları

E-DEVLET ÜZERİNDEN KAYIT BİLGİLERİ

Kayıt Tarihleri: 
4 – 8 Eylül 2021 

  • E-devlet üzerinden kayıt olanlar belge teslim etmeyeceklerdir.
  • Kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, 13 Eylül 2021 tarihinden itibaren Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan kimlik ibraz ederek Öğrenci kimlik kartını alabilirler.

ŞAHSEN BAŞVURU İLE KAYIT BİLGİLERİ

Kaydın yapılacağı yer: Merkezi Kafeterya

Kayıt Tarihleri: 9-10 Eylül 2021

Kayıt Saatleri: 09.00-17.00

Kayıt Adresi: İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Gülbahçe Köyü Kampüsü Urla / İZMİR

İLETİŞİM

Tel: 0 232 750 6305-6314-6315-6318-6321

e-posta: oidb@iyte.edu.tr

Fax: 0232 750 6304

ORYANTASYON

Mühendislik Fakültesi Öğrencileri İçin: 4 Ekim 2021

Fen ve Mimarlık Fakültesi Öğrencileri İçin: 5 Ekim 2021

Yer: Erdal Saygın Amfisi

Rektör’ün Mesajı

Sevgili Öğrencimiz,

Mensubu olmaktan gurur duyacağınız İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) bilim, teknoloji, insan ve yaşam bilimlerine uzanan çok geniş bir yelpazede eğitim veren, Ege bölgesinin tek, ülkemizin on araştırma üniversitesinden biridir.
Üniversiteler, farklı eğitim araçlarını kullanarak içinde bulundukları toplumların ihtiyaç duyduğu nitelikli ve rol model bireyleri yetiştiren ve yürüttükleri ileri düzey araştırmalarla toplumun problemlerine kalıcı çözümler üreten önemli kuruluşlardır. Bu nedenle, varoluşlarının bir gereği olarak Üniversiteler, tüm bileşenlerinin ve paydaşlarının akademik, kültürel, sanatsal ve sosyal alanlarda gelişimini tetikleyen ve sürdüren ve böylece fark yaratan kurumlar olmalıdırlar.

Siz de artık bir İYTE’lisiniz.

Her biriniz şahsınızın ve ülkemizin geleceğini şekillendirebilecek, problemlere akılcı ve sürdürülebilir çözümler üretebilecek rol model lider bireyler olarak İYTE’den mezun olacaksınız. Ülkemizin bilimsel ve teknolojik gelişmişlik düzeyini yükseltebilecek hedeflerini sizler belirleyeceksiniz.  Aklın ve bilimin ışığında ve insani değerlerinizi güçlendirerek yürüyeceğiniz bu yolda bizler; nitelikli akademik kadromuz, güçlü altyapımız, özverili çalışanlarımız ve her geçen gün yükselen marka değerimizle sizlerin yanında olacağız. İYTE’li olmanın ve İYTE’de okumanın, geleceğiniz adına aldığınız en iyi kararlardan biri olduğunu eğitim dönemleriniz boyunca deneyimleyerek öğreneceksiniz.

Unutmayın ki; İYTE’nin  motivasyonunun ve enerjisinin kaynağı sizlersiniz!

Sizler bu sorumluluğa sahip bireyler olarak eğitim hayatınız sonrasında da evrensel değerlerle beslenerek; üreten, bilgiyi ürüne dönüştürebilen ve topluma fayda noktasında bilime ve insanlığa katkı sunan bireyler olarak bizlerin ve ülkemizin gurur kaynağı olacaksınız. Lisans, lisansüstü ve mezun tüm öğrencilerimizle birlikte İYTE, bir bilim, kültür, sanat, düşünce ve yaşam merkezi olarak sizlerle büyüyecek ve güçlenecektir.

Ulusal ve küresel problemlere kalıcı çözümler üreten bilim insanları, projeler üreten mühendisler, eserler yaratan mimarlar olarak eğitim öğretiminizi tamamlamanız ve kişisel gelişiminize katkı sağlamınız için, bizler her zaman yanınızda olacağız.

Rektörünüz olarak, bulunacağınız her ortamda değer ve fark yaratan bireyler olacağınıza tüm kalbimle inanıyorum. Bu süreç içinde ilerlerken İYTE’de gerçekleşen sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerden maksimum düzeyde faydalanmalı, kendinizi ifade edebileceğiniz ve böylece katkı sunacağınız birçok öğrenci topluluğumuzla etkileşim içinde olmalı ve belki de kendi topluluğunuzu kurmalısınız.

Varlığınız, katkılarınız ve fikirlerinizle dünyayı değiştirebileceğinize inanacağınız bir eğitimin içinde, İYTE’li olma ruhunu sizlerle birlikte yaşamayı diliyor, insan odaklı, başarılarınızla dolu ve birbirimize katacaklarımızla büyüyecek bir gelecek için, sizleri en içten duygularımızla ve tüm heyecanımızla İYTE’ye bekliyoruz.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Yusuf Baran
Rektör

X