Teknopark İzmirli 7 Girişimciye TÜBİTAK BİGG Desteği

TÜBİTAK BİGG Programı Uygulayıcı Kuruluşu olan Teknopark İzmir’de eğitimlerini tamamlayan 7 aday girişimci, her biri 200 Bin TL olmak üzere, toplam 1 Milyon 400 Bin TL TÜBİTAK BİGG desteğine hak kazandı.

Adaylardan 4’ü İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Akademisyen ve öğrencilerinden olurken, 2 aday ise İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri arasından yer aldı.

“TÜBİTAK BİGG-1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı” Uygulayıcı Kuruluşu Teknopark İzmir’in, 2019/2 Çağrısı kapsamında TÜBİTAK’a gönderdiği 15 girişimciden 7’si 200 bin TL’lik sermaye desteğini almaya hak kazandı. 4’ü İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Akademisyen ve öğrencilerinden, 2’si ise İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri arasından seçilen Girişimciler, Ekim ayı içinde şirketlerini kuracak.

Teknopark İzmir’in BİGG.Assist Programı ile girişimci adaylarına verdiği eğitim ve mentörlük hizmetlerinden yararlanan ve TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirmeler sonunda 200 bin TL değerinde sermaye desteğini almaya hak kazanan girişimcilerin iş fikirleri arasında, elektrikli araç çözümlerinden yazılım teknolojilerine kadar pek çok farklı alan öne çıktı.

X