İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Akademik Yıl Açılış Töreni Yapıldı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in teşrifleriyle düzenlenen bir törenle gerçekleşti.

İzmir ve Urla Protokolünün yanı sıra İYTE’nin akademik ve idari personeli ile öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreni, İzmir Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı.

Tören, daha sonra İYTE Gösteri Merkezinde düzenlenen programla devam etti.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran’ın açılış konuşmalarıyla başlayan törende 2022 yılı içinde en çok bilimsel makale yayınlayan öğretim üyelerine ve İYTE dostlarına teşekkür belgesi takdimleri yapıldı.

Enstitüye birincilikle giren öğrencinin ve iklim elçisinin konuşmalarının da yer aldığı tören müzik dinletisi ve dans gösterileriyle sona erdi.

Akademik Yıl Açılış töreni kapsamında, açılış dersini ise Harvard Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil verdi.

Kronik metabolik hastalıkların temel mekanizmalarını aydınlatmaya yönelik yaptığı ufuk açan çalışmaları ve çok sayıda ödülü bulunan akademisyen, tıp doktoru ve bilim insanı Prof. Dr. Hotamışlıgil açılış dersinde araştırmalarını anlattı ve deneyimlerini paylaştı.

X