Doktora Mezunumuz Oktay Karakuş IEEE Türkiye Doktora Tezi Ödülü Aldı

İYTE Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü doktora mezunu Dr. Oktay Karakuş 2020 yılı “Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) Türkiye Bilim İnsanı Ödülleri” kapsamında “Doktora Tezi Ödülü” almaya hak kazanmıştır. Çalışmalarına Bristol Üniversitesinde araştırmacı olarak devam eden Dr. Karakuş, 2018 yılında tamamladığı “Generalised Bayesian Model Selection Using Reversible Jump Markov Chain Monte Carlo” başlıklı tezi ile ödüle layık görülmüştür.
Dr. Oktay Karakuş’u, ayrıca tez danışmanları Prof. Dr. Mustafa A. Altınkaya ve Prof. Dr. Ercan E. Kuruoğlu’nu tebrik ediyoruz.

IEEE Türkiye Bilim İnsanı Ödülleri Nedir?

The Institute of Electrical and Electronics Engineers ya da kısaca IEEE, elektrik, elektronik, bilgisayar, otomasyon, telekomünikasyon ve diğer birçok alanda, mühendislik teori ve uygulamalarının gelişimi için çalışan, kâr amacı olmayan, dünyanın önde gelen teknik organizasyonudur.

IEEE Türkiye Bilim İnsanı Ödülleri ise IEEE Türkiye’nin bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında, 2017 yılında başlatmış olduğu ve her yıl düzenlenen bir ödül programıdır.

Bu kapsamda Dr. Oktay Karakuş’un aldığı “IEEE Türkiye Doktora Tezi Ödülü” doktorasını Türkiye’deki bir üniversitede IEEE faaliyet alanlarından birinde son iki yıl içerisinde tamamlamış ve üstün nitelikli doktora tezi ile gelecek vaat eden genç bilim insanlarına verilmektedir. 2020 yılı başvuruları için adayların doktorasını 1 Ocak 2018 tarihinde veya sonrasında almış olmaları gerekmektedir.

2020 Yılı IEEE Türkiye Bilim Ödülü Sahipleri
https://www.ieee.org.tr/2851-2/

X