Bilgi İşlem Daire Başkanlığına ISO 27001 Belgesi

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, yetki ve görev alanında bulunan ağ ve sistem yönetimi, yazılım geliştirme faaliyetleri, teknik destek ve sistem hizmetleri ile bilgi varlıklarını korumak amacıyla İYTE’de kullanılan bilişim güvenliği sistemine ilişkin belgelendirme ve değerlendirme denetimi sonucunda ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandı.

Daire Başkanı Önder Beceren ve Başkanlık çalışanları Senato salonunda belgelerini Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran’a sundu. Takdimin ardından Daire Başkanlığı çalışmaları hakkında Rektör Baran’a bilgilendirmelerde bulundu.

ISO 27001 Nedir?

ISO 27001 belgesi, kuruluşların kendilerinin ve müşterilerinin gizli bilgilerini güvende tutmalarına ve yönetmelerine yardımcı olan bir iso belgesidir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, şirketlerin finansal verilerini, fikri mülkiyetlerini ve hassas müşteri bilgilerini korumalarına yardımcı olan uluslararası bir çerçevedir. ISO 27001 sayesinde şirketler risklerini tanımlayabilir, gizli bilgileri konusundaki riskleri yönetebilir veya azaltabilir.

X