ERASMUS (+) KA 103 Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Nihai Yerleştirme Sonuçları (2020 Proje Dönemi)

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı’nın 13 Mart 2020 tarihli (www.yok.gov.tr/Sayfalar/Haberler/2020/
coronavirus_bilgilendirme_1.aspx
) duyurusunun 4. Maddesinde ikinci bir duyuruya kadar tüm akademik değişim programlarının durdurulduğu belirtilmekle birlikte, Türkiye Ulusal Ajans’ının 22.05.2020’de yayımladığı “Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları” bilgilendirmesinde, (https://www.ua.gov.tr/media/vlpmng0r/corona-vir%C3%BCs_sss_22052020.pdf) pandeminin seyrine göre hareketliliklerin planlandığı gibi başlama ihtimaline binaen yükseköğretim kurumlarının seçim ve nominasyon işlemlerini başlatabilecekleri bildirilmiştir.

Ancak önemle belirtmek isteriz ki;

hareketliliğin fiilen başlaması ülkemizdeki ve diğer program ülkelerindeki ulusal mercilerin bu yöndeki kararlarına bağlıdır.

Pandeminin devam etmesi ve/veya yetkili mercilerin izin vermemesi veya bunlarla ilişkili herhangi başka bir neden dolayısıyla hareketliliklerin geçekleşememesi durumunda öğrencilerimizin yapacağı herhangi bir harcama mücbir sebep kapsamında değerlendirilmeyecek ve karşılanmayacaktır.

Avrupa Komisyonu Pandemi nedeniyle alınan önlemlerin 2020 güz dönemindeki öğrencilerin öğrenim hareketliliklerini etkileme ihtimaline yönelik olarak geçici bir tedbir mahiyetinde hareketliliklerin fiziksel olarak başlayamaması durumunda çevrimiçi başlayabilmesine onay vermiştir. Ancak bu ihtimale ilişkin hibelendirmenin nasıl yapılacağı hususu henüz Kurumumuz ile paylaşılmamıştır. Bu konuya ilişkin bilgiler Kurumumuza ulaştığında öğrencilerimiz ile paylaşılacaktır.

Nihai Erasmus Yerleştirme Listeleri için tıklayınız.

2020-2021 güz dönemine ya da 2020-2021 tüm akademik yıllığına yerleşen öğrencilerimiz istemeleri durumunda hareketliliklerini 2020-2021 bahar dönemine çekebilirler.

Hareketlilik dönemlerini 2020-2021 bahar dönemine çekmek isteyen öğrencilerimizin 01.07.2020 mesai bitimine kadar bağlı bulundukları Ofis danışmanlarına e-posta atarak dönem değişimlerini bildirmeleri gerekir. 01.07.2020 mesai bitimine kadar bağlı bulundukları ofis danışmanlarına 2020-2021 bahar dönemine geçiş taleplerini bildirmeyen öğrencilerimizin yukarıdaki linkte yayımlanan nihai yerleştirme listelerindeki hareketlilik dönemleri geçerli olacaktır ve bu öğrencilerimiz dönem değişimi yapamayacaklardır.

Sonbahar döneminde hareketliliğe katılmayı seçen öğrencilerimiz, yaşanan olağanüstü dönem nedeni ile oluşabilecek her türlü mağduriyetten (hareketliliğin iptali, gecikmeler, vb.) kendileri sorumludurlar. 

İlgili Ofis Danışmanları:

 

Asena Altan, asenaaltan@iyte.edu.tr

Bilgisayar Mühendisliği

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Mimarlık

 

Öyküm Kırsoy Bektaş, oykumkirsoy@iyte.edu.tr

Biyoteknoloji

Enerji Mühendisliği

Gıda Mühendisliği

Kimya

Makina Mühendisliği

Matematik

 

Gizem Köfünyeli, gizemkofunyeli@iyte.edu.tr

Fizik

Fotonik Bilimi ve Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

Kimya Mühendisliği

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

Şehir ve Bölge Planlama

X