Kariyer Planlama

KARDES

İYTE Kariyer Destek Birimi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğrencilerinin, mezunlarının ve çalışanlarının kariyer planlaması ve bireysel gelişimlerine destek olmak, üniversite-özel sektör ve üniversite-kamu iş birlikleri ile öğrencilerin öncelikle staj ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, akabinde profesyonel iş yaşamlarında istihdam edilmeleri için ilgili bağlantıları sağlamak ve yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Merkezin kısa adı “KARDES” tir.

İYTE KARİYER DESTEK BİRİMİ SUNUMU

İletişim

AdresİYTE Kütüphane Binası Z-30
Tel0232 750 6028
E-postakariyer@iyte.edu.tr

İş/Staj İmkânı

İYTE, Türkiye’nin kalkınma ajansı destekli ilk güdümlü projesi ile yapılan İnovasyon Merkezi’ni bünyesinde hayata geçiren Teknopark İzmir’in de içinde bulunduğu ekosisteme sahip bir Araştırma Üniversitesidir.

Bu durum öğrencilerimize iş hayatına atılmadan ve mezun olmadan önce, bölgede gerçekleşen üniversite-sanayi iş birliği çalışmaları kapsamında kurulmuş pek çok Ar-Ge firmasında yarı zamanlı iş ve staj imkânı sağlamaktadır.

Şirket Kurabilme

Teknopark İzmir, tüm yenilikçi fikirlere kuluçka ortamı sağlayarak, üretilen nitelikli teknolojik bilgiyi sanayi ile buluşturma hedefiyle kurulmuş ve pek çok Ar-Ge firmasına ev sahipliği yapmaktadır.

İYTE içinde yer alan Teknopark İzmir, İYTE öğrencileri için, inovatif çalışmalarını, projelerini ve iş fikirlerini uygulamaya dönüştürebilecekleri önemli bir cazibe merkezidir. Bu merkezde öğrenciler yazılım geliştirme, biyoteknoloji, elektronik, makina imalatı, savunma, enerji, tıp, tasarım, kimya, telekomünikasyon, ileri malzemeler, gıda, madencilik, nano malzemeler, otomotiv, robotik sistemler, turizm, çevre vb. konularda yasal şartlar doğrultusunda kendi şirketlerini kurabilmektedir.

X