İYTE 2. Lise Bilim Kampı Tamamlandı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz İYTE 2. Lise Bilim Kampı Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran’ın da katılımı ile 20 Ocak 2020 tarihinde başladı. İYTE 2. Lise Bilim Kampı 2020 Koordinatörü ve Kimya Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sevgi Kılıç Özdemir’in program tanıtımı ve işleyişi ile ilgili sunumu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gamze Tanoğlu’nun konuşmasının ardından Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran’ın açılış konuşması ile programın açılışı yapıldı.

Lise öğrencilerinin, bilimin hayattaki önemini kavramasına ve bilime bakışına yeni bir boyut kazandırmak, merak uyandırarak ve yeni bilgiler kazandırarak yeni ilgi alanlarını keşfetmelerine ve meslek seçimlerine katkı sağlamak amacı ile düzenlenen bilim kampı iki hafta boyunca iki dönem olarak devam etti.

31 Ocak 2020 tarihinde tamamlanan İYTE 2.Lise Bilim Kampı Programının kapanış töreninde konuşan Rektör Baran, Bilim Kampının hayata geçirilmesine ve devamının sağlanmasına katkı veren Enstitümüz akademik ve idari personeline teşekkür etti. Yakında duyurusu yapılacak olan 3.İYTE Bilim Kampı ile İYTE, ekosisteminde ürettiği bilimin ışığını liseli gençlere aktarmaya devam edecek.

https://iytebilimkampi.iyte.edu.tr/

X