A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Yenilenebilir enerji paneli: SUST’INO ‘18
İYTE İnovasyon Topluluğu tarafından dördüncüsü düzenlenen “Sürdürülebilir ve Yenilenebilir Enerji Paneli SUST'INO” bu yıl 1 Kasım 2018 tarihinde Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi.  


“Neden yenilenebilir enerji?” sorusuna yanıt aranan etkinlik, ilgili sektördeki önemli firmaların üst düzey temsilcilerinden geleceğin mühendis ve bilim insanı adaylarına tecrübe ve tavsiyelerin aktarıldığı bir platform oldu. İYTE öğrencileri, etkinliğe konuşmacı olarak katılan konuklarla gerek staj gerekse mezun olduktan sonraki kariyerlerine yönelik fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakaladı.  


Yenilenebilir enerjinin, enerji sektöründeki yerini ve önemini konuşmak, geleceğinden bahsetmek, Türkiye ve dünyadaki kullanımı hakkında son gelişmelerden bahsetmek üzere SUST’INO ’18 etkinliğine konuşmacı olarak katılan konuklar arasında; Bombardini İndustrial CEO’su Bülent Ateş, HD Energy Solutions Yöneticisi Hüseyin Dünya, Enercon-Aero Rüzgâr Endüstrisi Kalite Yönetim Müdürü Dr. Cenk Sevim, Siemens Rüzgâr Enerjisi Saha Mühendisi Mehmet Güngör ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Ferhat Bingöl, Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü’nden Prof. Dr. Önder Özgener, Ziraat Mühendisi Dr. Timur Guçük ve Yeşil Radyo Programcısı Yenilenebilir Enerji Uzmanı Dr. Levent Yalçın yer aldı. 


Katılımcılar tarafından oldukça faydalı olarak nitelenen etkinlik, Teknopark İzmir’in sponsorluğunda gerçekleştirildi. 


 
Son Güncelleme : Evrim Yakut 02.11.2018 10:47
İçerik Sorumlusu : İYTE MWO  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?