A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
İYTE En İyiler Arasında
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, dünyanın en büyük küresel üniversite değerlendirme sitelerinden biri olan U-Multirank’ın listesinde yer aldı.

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen U-Multirank’ın 30 Mart 2017 tarihinde yayınladığı listede, aralarında İYTE’nin de bulunduğu 1.500 üniversite ile ilgili detaylı bilgiler yer alıyor.

U-Multirank Nedir
İYTE'nin sisteme  2016 yılında dahil olduğu U-Multirank değerlendirmesi, diğer sıralamalardan farklı olarak üniversitelerin kendi başvuruları ve yine onlardan gelen veriler ışığında yapılıyor. Üniversitelerden alınan bilgilerin yanı sıra öğrenci ve mezunlardan anket yoluyla elde edilen bilgiler sisteme ekleniyor. 

Farklı disiplinlerde en iyi performans gösterenleri belirlemek isteyen öğrenciler, araştırmacılar, girişimciler, politikacılar üniversiteleri farklı açılardan karşılaştırma imkânı buluyor. U-Multirank öğrencilere üniversite seçimlerinde yardımcı olmanın yanı sıra, üniversitelere de uluslararasılaşma ile ilgili kurumsal stratejilerini geliştirmek için bilgi akışı sağlıyor. Kullanıcılara, kendileri için önemli olanı temel alarak üniversiteleri karşılaştırmalarına izin verdiği için, araştırma, öğretim ve öğrenim, bilgi transferi, uluslararasılaşma ve bölgesel bütünleşme gibi farklı alanlarda güçlü aktörleri ortaya çıkarıyor. 

İYTE’nin Performansı
Katılımcı kurumlara ait çok sayıda kriteri içeren güvenilir performans göstergeleri sayesinde dünyanın en büyük karşılaştırma sitelerinden birisi olan U-Multirank’ın son listesinde İYTE özellikle aşağıda yer alan konulardaki performansı ile dikkat çekiyor:

1- Kurum dışı araştırma gelirleri (En iyiler arasında)
2- Spin-offs (En iyiler arasında)
3- Mezunlara ait şirket sayısı (En iyiler arasında)
4-Yabancı dilde master programı sayısı (En iyiler arasında)
5-Uluslararası yazarlarla ortak yayın sayısı (İyiler arasında)
6-Bölgesel yazarlarla ortak yayın sayısı (En iyiler arasında)
7- Akademik yayınlar (İyiler arasında)
8- İnterdisipiliner yayınlar (İyiler arasında) 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 20.04.2017 13:05
İçerik Sorumlusu : İYTE MWO  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO İzmir Üniversiteleri İYTE'de Ne Nerede?