A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Prof. Dr. Şimşek : “Değişimi Yönetmek Zorundayız”
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, İYTE’de  “Cumhuriyet Tarihinde Sanayileşmenin Önündeki Engeller” konulu bir konferans verdi.Kütüphane Gösteri Merkezinde gerçekleşen konferansa Rektör Prof. Dr. Mustafa Güden, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Kale, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Başoğlu, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Eroğlu, Yabancı Diller Yüksek Okulu Yrd. Doç. Dr. Sinem Bezircilioğlu, Genel Sekreter Bahadır Yaldız, Teknopark İzmir Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Erten, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Yoğun ilgi gören konferansta, Prof. Dr. Muhittin Şimşek, gençlerden katma değer yaratan çalışmalar yapmalarını ve bu alanda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyleyerek tavsiyelerde bulundu. Dünyanın sürekli olarak değiştiğine vurgu yapan Prof. Dr. Şimşek “Artık değişimi yaşamayı bırakıp değişimi yöneten ülke konumuna gelmeliyiz. “ dedi Türkiye’nin ilk otomobil denemesi olan Devrim Arabalarının üretim sürecini anlatan Prof. Dr. Şimşek “Günümüzde bilgiyi üretmek kadar bilginin organizasyonunu da yapmak önem kazanmıştır “ dedi. Yerli Üretimi Geliştirmeliyiz
Güney Kore’nin 7 yıl gibi kısa sürede ileri teknoloji üretimine geçtiğini istatistik bilgilerle açıklayan ve Türkiye ile kıyaslayarak anlatan Şimşek, şunları kaydetti: “Yerli üretimi geliştirmek için genç arkadaşlarımıza çok iş düşüyor. Dış ülkelere bağlı kalmadan birçok şeyin kendi ülkemizde üretilmesini sağlamalıyız, genç beyinlerimizin bu uzmanlık alanlarına yönelmesini umuyor ve onlara çok güveniyorum.” Soru cevap bölümünün ardından Prof. Dr. Muhittin Şimşek’e, Rektör Prof. Dr. Mustafa Güden tarafından plaket takdim edildi. 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 09.03.2017 15:45
İçerik Sorumlusu : İYTE MWO  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO İzmir Üniversiteleri İYTE'de Ne Nerede?