A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Moleküler Biyoloji ve Genetik
Fen Fakültesi - Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü
Üniversitelerin  biyoloji, biyokimya, biyomühendislik, genetik, moleküler biyoloji, dişçilik, tıbbi eczacılık, tıp, veterinerlik veya ziraat bölümlerinden mezun kişiler, İYTE MBG yüksek lisans programına; biyoloji, biyokimya, kimya, fizik, matematik, biyomühendislik, bilgisayar mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, gıda mühendisliği, kimya mühendisliği, tıbbi eczacılık, tıp, veterinerlik, ziraat veya biyoteknoloji yüksek lisans mezunları ise, İYTE MBG doktora programına başvurabilirler. Yüksek lisans programı en az 21 kredilik ders alınmasını gerektirir ve  2-3 yıl sürmektedir. Doktora programı ise, yüksek lisans mezunu olmayanlar için en az 42 kredilik ders alınmasını gerektirir ve dört ile beş yıl sürmektedir.

Araştırma konuları bitki biyolojisi(strese dayanıklılığın genetik kontrolü ve mekanizmaları), mikrobiyoloji (antimikrobiyal ajanlar), hücre biyolojisi (hücreler arası iletişim), moleküler biyoloji (microRNA), genetik, immunoloji, kalıtımsal hastalıklar, yaşlanma, kanser, biyoenformatik ve nanobiyoteknoloji alanlarındadır.

http://mbg.iyte.edu.tr/Prof. Dr. Volkan Seyrantepe
Bölüm Başkanı
90(232)750 7300 
volkanseyrantepe@iyte.edu.tr

  
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 11:11
İçerik Sorumlusu : Prof. Dr. Volkan Seyrantepe  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?