A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
JEOMER
JEOMER

Jeotermal Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi (JEOMER), DPT tarafından desteklenen "Jeotermal Enerji Araştırma-Geliştirme, Test ve Eğitim Merkezi" projesi kapsamında 11 Mayıs 2005 tarihinde kurulmuştur. Amaçları, Jeotermal enerji ile ilgili konularda araştırma yapmak, bu konudaki interdisipliner çalışmaları düzenlemek ve teşvik etmek, bilimsel toplantı ve seminerler düzenlemek, yurt içi ve yurt dışındaki benzer merkezlerle iletişim kurmak, lisansüstü eğitimde kurs ve programlar geliştirilmesine yardımcı olmak, diğer üniversite, kamu ve özel sektör ile ortak çalışmalar yürütmek ve bu çalışmaların yürütülmesinde kullanılacak merkezi laboratuvarları oluşturmaktır.

İYTE JEOMER, Türkiye'de jeotermal enerji konusunda en güçlü altyapıya sahiptir ve içinde jeotermal alanı bulunan tek üniversite kampüsünde konumlanmıştır.

İYTE JEOMER, mevcut laboratuvar olanakları ve taşınabilir cihazları ile jeotermal enerji başta olmak üzere tüm enerji sektörüne ölçüm, analiz, proje ve danışmanlık hizmetleri verir. Merkezde, sondaj kuyularında sıcaklık ve basınç ölçer, kayaçların ısı iletimi katsayısı, jeotermal akışkanın fiziksel ve kimyasal özelliklerini ölçebilecek cihazlar, yeraltı sularını izleyen cihazlar bulunmaktadır.


http://geocen.iyte.edu.tr/
 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 11:05
İçerik Sorumlusu : Prof. Dr. Alper Baba  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?