A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
ÇEVRE AR-GE
ÇEVRE AR-GE
Merkez, 2007 yılında kurulmuştur. Çalışma alanları, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün ihtiyaç duyduğu sistem ve bileşenleri sanayi ile birlikte planlamak, projelendirmek ve uygulamak; performans testleri yapmak ve sertifikalandırmak; meslek içi ve toplumsal eğitim çalışmaları yapmak, konferanslar düzenlemek, yazılı ve elektronik ortamlarda yayınlar hazırlamaktır.

Öncelikli olarak üniversitemiz bünyesindeki çevre proje ve tezlerine araştırma ve analiz altyapı desteği sağlamakta; diğer üniversite, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektöre de araştırma ve analiz desteği vermekte; çevre konusunda faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası kuruluşlarla iş birliği yapmaktadır.

Merkezimizin cihaz alt yapısında, İndüktif Eşleşmiş Plazma Kütle Spektrometresi (ICP-MS); Gaz Kromatografi-Kütle Spektrometresi (GC-MS); Alev İyonizasyon, Termal İletkenlik ve Elektron Yakalama Dedektörlü Gaz Kromatografi Cihazları (GC-FID/TCD/ECD); Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografi Cihazı (HPLC); İyon Kromatografi Cihazı (IC); Toplam Organik Karbon Cihazı (TOC); Fourier Dönüşümlü İnfrared Spektrometresi (FTIR); Voltametre ve Mikrodalga Bozundurma Sistemi gibi analiz ve örnek hazırlama sistemleri yer almaktadır.

http://cevrearge.iyte.edu.tr
 
Son Güncelleme : Evrim Yakut 10.02.2017 13:02
İçerik Sorumlusu : Prof. Dr. Aysun Sofuoğlu  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO İzmir Üniversiteleri İYTE'de Ne Nerede?