A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Rektör'ün Mesajı
Sevgili öğrenciler!

Bilim ve teknoloji alanında hızla değişen dünyamızda ülkemizin geleceğini sizler belirleyeceksiniz. Ülkemizin en genç ve en dinamik üniversitelerinden biri olan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde geçireceğiniz sürede çevrenizde göreceğiniz her yapılanmanın sizin iyi bir eğitim görmeniz, hem öğrenim süreniz hem sonrasında kendiniz, aileniz ve ülkemiz için üretken, sorumlu, başarılı olmanız için düzenlenmiş olduğunu fark edeceksiniz.

Lisans eğitimimizin az sayıda ancak anahtar bölümlerden oluşturulduğu dikkatinizi çekecektir. Ülkemizin ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan bu programların avantajlarını zaman içinde daha çok hissedeceksiniz. Avrupa Komisyonu tarafından verilen Diploma Etiketi'ne sahip üniversitemizde, her yıl Erasmus Hareketliliği Programı kapsamında çok sayıda öğrencimizin yurt dışındaki seçkin üniversitelere gittiğini, benzer şekilde çok sayıda yabancı öğrencinin de İYTE'ye geldiğini gözleyeceksiniz.

Ege sahil şeridinin en güzel kıyılarından birine kurulmuş olan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü kampusunun, sahip olduğu geniş alanı, zengin flora ve diğer doğal güzellikleri, çeşitli doğa sporlarına olanak sağlayan çevresi, açık ve kapalı spor mekanlarıyla modern bir yaşam alanı sunduğunu yaşayarak göreceksiniz.

Genç araştırmacılar!
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü lisansüstü programlarının ana hedefi teknoloji transferini gerçekleştirecek bir araştırma ortamının oluşturulmasıdır. Üniversitemizde, geleneksel bölümler yanında, Biyoteknoloji ve Biyomühendislik, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Mühendislik İşletmeciliği gibi disiplinlerarası programlarda da Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi verilmektedir. Lisansüstü programların ana amacı, ileride birçok kapıyı açabileceğiniz anahtarlara ulaşmanızı sağlamaktır.

Endüstri mensupları!
İçinde bulunduğumuz Ege bölgesi ve ülke çapında endüstri ile entegre olmuş dinamik bir teknoloji üniversitesini yaratmak için bugüne kadar yapılan çalışmaların üstünde bir gayret göstermemiz gerektiğine inanmaktayım. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu teknolojik ilerlemeyi, üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde sağlamak için üzerimize düşen her türlü çabayı göstereceğimizi, katkınızı almaya ve katkı koymaya hazır olduğumuzu bilmenizi isterim.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Mustafa Güden
Rektör


 
Son Güncelleme : Doğan Evecen 24.04.2014 15:53
İçerik Sorumlusu : Prof. Dr. Mustafa Güden  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO İzmir Üniversiteleri İYTE'de Ne Nerede?