A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Mühendislik Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Fakültemizde, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makina Mühendisliği ile 2013 ve 2014 yıllarında kurulan Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Biyomühendislik, Çevre Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümleri olmak üzere on bölüm bulunmaktadır.

Yeni açılan bölümlerimiz hariç diğer bölümlerimizde lisans ve lisansüstü programlar mevcuttur ve eğitim dili İngilizce’dir. Lisans öğrencileri Çift Ana Dal ve Yan Dal Programlarında eğitim yapma imkanına da sahiptir. Fakültemizde, yurtdışı kurumlarla işbirliğine büyük önem verilmesi sebebiyle lisans ve lisansüstü öğrencilerimizi öğrenimleri sırasında yurtdışında anlaşmalı olduğumuz saygın üniversitelere (Erasmus vb. aracılığıyla) göndererek bir veya iki dönem ders almaları, staj veya araştırma yapmaları teşvik edilmektedir.

Fakültemizde 2015 yılı içerisinde 21 ulusal (TÜBİTAK, SANTEZ, BAP, DPT), 1 uluslararası (Avrupa Birliği) ve 5 diğer kaynaklar tarafından desteklenen toplam 27 araştırma projesi tamamlanmış olup, 87 ulusal (TÜBİTAK, SANTEZ, BAP, DPT), 4 uluslararası (Avrupa Birliği) ve 18 diğer kaynaklar tarafından desteklenen toplam 109 araştırma projesi devam etmektedir. Fakültemizdeki öğretim üyeleri; araştırma projeleri yanında, ulusal ve uluslararası yayınlar konusunda da son derece üretkendir. Ayrıca, ülkemizin önde gelen özel sektör ve sanayi kuruluşları ile ortak çalışmalar ve araştırmalar yürütülmekte ve aynı zamanda danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

http://eng.iyte.edu.tr/Prof. Dr. Figen Korel
Dekan
90(232)750 6500 
figenkorel@iyte.edu.tr

  
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 26.04.2016 17:06
İçerik Sorumlusu : Prof. Dr. Figen Korel  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO İzmir Üniversiteleri İYTE'de Ne Nerede?