A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)
İZKA
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) 25 Ocak 2006’da 5449 no’lu “Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun” kabul edilmiş, 8 Şubat 2006 tarihinde 26074 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Bazı Düzey 2 Bölgelerinde Kalkınma Ajansları Kurulmasını öngören Bakanlar Kurulu 2006/10550 sayılı kararnamesi 6 Temmuz 2006 tarih ve 26220 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış ve İzmir ili merkez olmak üzere TR31 Düzey 2 bölgesinde İzmir Kalkınma Ajansı kurulmuştur.

Vizyonu, sürdürülebilir yerel kalkınmada öncü ve etkin, uluslararası tanınırlığa sahip bir ajans olmak, misyonu, İzmir’in sürdürülebilir kalkınması için bütüncül bir yaklaşım ile yerel potansiyeli harekete geçirecek katılımcı araçlar geliştirmek ve uygulamaktır. Temel değerleri, katılımcılık, yenilikçilik, tarafsızlık, şeffaflık, güvenirlik ve çözüm odaklılıktır.

İzmir Kalkınma Ajansı Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği (EURADA), Rekabetçilik Enstitüsü (TCI Network), Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği (WAIPA), Akdeniz Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği (ANIMA) üyesidir.

http://www.izka.org.tr
 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 11:04
İçerik Sorumlusu : Doç. Dr. Koray Velibeyoğlu  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?