A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Fahri Doktora Ünvanı

İYTE olarak, 
ülke veya dünya çapında tanınan sanatçı, bilim insanı, topluma katkısı olan işadamı, siyasetçi ve benzeri kimliğe sahip olan kişilere veya İYTE’nin kuruluşuna ve gelişmesine katkı sağlayan, konusunda uzman, öncü, güvenilir ve saygın kimliğe sahip olan kişilere "Fahri Doktora Unvanı" verilir.

Aşağıda İYTE tarafından Fahri Doktora Unvanı verilen isimler yer almaktadır.

Süleyman Demirel (1997)
Çağdaş demokrasi anlayışının siyasi yaşamımızda yerleşmesi uğrunda kesintisiz ve benzersiz büyük mücadele, kalkınmanın en belirleyici unsurlarından biri olan, ülkemizin fiziksel, ekonomik, sosyal ve kültürel alt yapısının oluşturulması için yaptığı hizmetler ve genelde ülke eğitimine ve özellikle yükseköğretime verdiği önem ve kazandırdığı ivme nedeniyle verilmiştir.

Işın Çelebi (1998)
Enstitümüzün kurulmasında ilk adımı atan, İYTE’nin kuruluşundan sonraki yıllardan günümüze, bölgemize ve ülkemize bilim ve teknoloji alanında büyük katkılar sağlayacak olan Enstitümüzün gelişmesine yaptığı çok önemli ve değerli katkılarından dolayı verilmiştir.

Rıfat Serdaroğlu (1998)
Enstitümüzün kurulmasında ilk adımı atan, İYTE’nin kuruluşundan sonraki dönemlerde de bilim ve teknoloji alanlarında ülkemize ve bölgemize büyük katkılar sağlayacak olan Enstitümüzün gelişmesine yaptığı çok önemli ve değerli katkılarından dolayı verilmiştir.

Uğur Yüce (1998)
İzmir’in ve Ege Bölgesinin kalkınma ve gelişmesine yönelik sanayi, ticaret ve sosyal yaşamında çok önemli görevler üstlenen, İzmir’in ve ülkenin bilim ve teknoloji alanında seçkin kurumlarından biri olan İYTE’nin kurulması, gelişmesi ve güçlenmesine verdiği destek, yapmış olduğu değerli katkılardan dolayı verilmiştir. 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 20.03.2017 14:38
İçerik Sorumlusu : Genel Sekreterlik  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?