A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
TAMİKAM
İYTE Tasarım, Mimarlık ve Kent Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (TAMİKAM)

Enstitümüzün Mimarlık, Şehir ve Bölge PLanlama, Mimari Restorasyon, Endüstriyel Tasarım ve ilgili diğer displinlerde yapılan çalışmaları desteklemek ve ilgili disipllinler arasında ortak çalışmalar gerçekleştirmek amacı ile kurulan İYTE Tasarım, Mimarlık ve Kent Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (TAMİKAM) 2015 yılında aktif olarak faaliyete geçmiştir.

TAMİKAM bu çerçevede gerek kamu gerek özel sektörde yere alan ve kuruluşlara araştırma ve tasarım hizmeti vermektedir. Bunun yanı sıra üniversiteler ile aynı çalışma alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ve meslek odalarını bir araya getirmek, deneyim ve bilgilerin paylaşımı için ulusal ve uluslararası konferans, sempozyum ve seminerler düzenlemek, lisanüstü eğitime yönelik olarak öğrencileri desteklemek merkezimizin temel amaçları arasındadır.

Merkezimizde 2015 yılından bu yana kentsel tarihi çevrelerin korunmasına yönelik projeler ile İzmir ili yere alan havzaların planlaması çalışması yapılmaktadır.


http://tamikam.iyte.edu.tr/


Doç. Dr. Şeniz Çıkış
Merkez Müdürü
90(232)750 7998
90(232)750 7015
90(232)750 7991 (fax)
senizcikis@iyte.edu.tr

 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 11:22
İçerik Sorumlusu : Doç. Dr. Şeniz Çıkış  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?