A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Kampüste Yaşam
Sağlık
Kampüsümüzdeki mediko-sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmeti verilmektedir. Sağlık Merkezi'nde 1 diş hekimi, 3 hemşire, 1 laboratuvar teknisyeni, 1 acil tıp teknisyeni ve 1 psikolog görev yapmaktadır. Ayrıca; A sınıfı Aile Hekimliği Merkezi mevcut olup 1 Aile Hekimi hizmet vermektedir. Üniversitemizin öğrenci ve personeli gerekli durumlarda bu merkezlerimize başvurarak, tıbbi muayene ve tedavi, diş ile ilgili muayene ve tedavi hizmetleri ve psikolojik danışmanlık hizmeti alabilmektedirler. Ayrıca, sağlık sorunlarıyla ilgili çok sayıda tetkik yapılmaktadır. Merkezimizde acil vakalarda ilk müdahale yapılmakta ve gerekli durumlarda ambulans ile en yakın hastaneye nakil sağlanmaktadır.
Spor
Enstitümüz, sahip olduğu spor tesislerinde, öğrenci ve personelinin kaliteli zaman geçirmelerini, fiziksel yeteneklerini geliştirip, beden sağlığı gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Kampüs içerisinde Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, kapalı ve açık saha spor tesisleri ile hizmet verilmektedir. 2000 seyirci kapasiteli spor salonunda, geleneksel spor alanı dışında vücut kardiyo-güç geliştirme sistemleri ile bir fitness salonu ile bir dans stüdyosu da yer almaktadır. Ayrıca mini golf, tenis, basketbol ve halı sahadan oluşan açık saha spor tesisleri mevcuttur.
Aktivite Olanakları
Enstitümüz öğrencilerinin ilgi alanlarına göre boş zamanlarını değerlendirmek, dinlenme ve eğlence alışkanlığı kazandırmak, kültür ve güzel sanatlarla ilgili etkinlikler düzenlemelerini sağlamak üzere kurulmuş olan 58 topluluk faaliyetlerini sürdürmektedir. Topluluklar, kampüste sosyal ve kültürel yaşamı renklendirmekte ve desteklemektedirler..
Beslenme
Öğle yemeği 5000 kişilik kapasiteye sahip merkezi kafeteryada tabldot olarak verilmektedir. Merkezi kafeteryada iki öğrenci salonu yer almakta, yemek üretimi kafeterya binasında bulunan mutfakta yapılmaktadır. Kampüs alanı içinde ayrıca Kidonya Kafeterya ve Asmalı Kafeterya ile, idari bina, Fen Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü, Yabancı Diller Bölümü, Makine Mühendisliği Bölümü ile Mediko-Sosyal binasında da kantinler bulunmaktadır.


 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 04.10.2017 11:20
İçerik Sorumlusu : SKS Daire Başkanlığı  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?