A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Mühendislik İşletmeciliği
Mühendislik İşletmeciliği Tezsiz Lisansüstü Programı
Mühendislik İşletmeciliği Programının amacı, temel bilimler, mimarlık ve mühendislik gibi değişik disiplinlerden gelen öğrencilere, teknolojik ortamların yönetimi ile ilgili gerekli yöntemleri ve bilgileri kazandırmaktır. Mühendislik İşletmeciliği Programı mezunları üretim ortamlarının teknik yapısını, finans, yönetim ve liderlik ile bütünleştirir ve uygular. 

Mühendislik İşletmeciliği Programı, çok disiplinli ve proje temelli bir eğitim vermek üzere tasarlanmıştır. Proje yönetimi, finansal analiz ve mühendislik ekonomisi, istatistiksel veri analizleri, yön-eylem araştırmaları ve organizasyon teorisi zorunlu derslerdir. Ayrıca, pazarlama, strateji, bilgi, kalite yönetimi, organizasyonel davranış, araştırma yöntemleri, çevre ve enerji yönetimleri ile ilgili seçmeli dersleri de kapsar. 

İYTE Mühendislik İşletmeciliği Programı beş zorunlu, beş seçmeli on adet kredili ders ile kredisiz araştırma semineri ve etik konular dersi ve bitirme projesinden oluşan tezsiz yüksek lisans programıdır. Dersler hafta içi 18.45-21.15 saatleri arasında, İzmir (Bayraklı Tepekule İş Merkezi) merkezdeki birimimizde verilir. Mühendislik İşletmeciliği paralı bir programdır. Kredi başına ders ücreti bilgisi internet sitemizden veya iletişim ofisimizden edinilebilir.

http://emp.iyte.edu.tr
Yrd. Doç. Dr. Hasan Engin Duran
Ana Bilim Dalı Başkanı
90(232)750 7066
enginduran@iyte.edu.tr

 


 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 11:12
İçerik Sorumlusu : Yrd. Doç. Dr. Hasan Engin Duran  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?