A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Mimari Restorasyon
Mimarlık Fakültesi - Mimari Restorasyon Bölümü
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Mimari Restorasyon Bölümü lisansüstü eğitimi vermektedir. Bölümün amacı, tarihi yapıların korunması konusunda eğitim, araştırma ve uygulama faaliyetlerini disiplinlerarası bir yaklaşım ile sürdürmektir. Bölüm, mimarlara ve inşaat mühendislerine yönelik yüksek lisans eğitimi verimektedir. Yüksek lisans eğitimi 34 kredilik ders saati ve yüksek lisans tezinden oluşmaktadır. Çalışma alanları genel başlıklarıyla şunlardır: Tarihi yapıların korunması, arkeolojik alanların korunması, ileri düzeyde belgeleme teknikleri, tarihi yapı malzemelerinin özellikleri ve bozulma sorunları.

Mimari Restorasyon Bölümü, tarihi yapı malzemelerinin korunması konusunda yürüttüğü çalışmalarda Enstitümüzdeki malzeme bilimi ve mühendisliği ile ilgili diğer programların disiplinlerarası çalışmalarını göz önünde tutar ve yakın iletişim içindedir.

Bölümümüzde, Malzeme Koruma Laboratuvarı ve tarihi yapıların belgelenmesine yönelik laboratuvar bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar Enstitümüz ve TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.

http://arch.restoration.iyte.edu.tr/Prof. Dr. Başak İpekoğlu
Bölüm Başkanı
90(232)750 7075
basakipekoglu@iyte.edu.tr

 

 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 03.11.2017 16:55
İçerik Sorumlusu : Prof. Dr. Başak İpekoğlu  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?