A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Elektrik - Elektronik Mühendisliği
Mühendislik Fakültesi - Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Temel mühendislik dallarından biri olan Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nün Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programı, hızla gelişen ilgili teknolojilere insan kaynağı yetiştiren bir mühendislik disiplinidir.

İYTE Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programının amacı, matematik ve temel bilimler alanlarında güçlü bir altyapıya sahip ve bu altyapıyı gerekli mühendislik uygulamalarında kullanabilen bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla, İYTE Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programı hızla gelişen teknolojiyi takip etmekle kalmayıp, yeni teknolojileri üretebilmelerine de olanak sağlayabilecek şekilde hazırlanmıştır.

İYTE Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programını başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz, elektronik, otomatik kontrol, kablosuz haberleşme, biyomedikal ve savunma sanayi teknolojileri gibi hızla gelişen sektörlerdeki ulusal veya uluslararası kuruluşlarda; araştırma-geliştirme, tasarım ve üretim gibi birimlerde iş olanaklarına sahiptirler.

http://eee.iyte.edu.tr/Prof. Dr. Enver Tatlıcıoğlu
Bölüm Başkanı
90(232)750 6536
envertatlicioglu@iyte.edu.tr

 

 
Son Güncelleme : Alper Albayrak 30.05.2017 11:11
İçerik Sorumlusu : Prof. Dr. Enver Tatlıcıoğlu  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?